T.C. Sağlık Bakanlığı
İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi
Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp Ve Damar Cerrahisi
Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Uluslararası Hasta Birimi


Hastanemizde Uluslararası Hasta Birimi yabancı uyruklu hastalara hizmet vermektedir. Hastanemize başvuran hastaların muayene, tetkik ve tedavileri ile ilgili işlemleri birimimiz tarafından yürütülmekte ve hastalarımıza yardımcı olunmaktadır. 

Kardiyovasküler hastalıkları önlemeyi ve tedavi etmeyi amaçlayan hastanemiz, kendini mesleğine adamış akademisyen hekimler, iyi eğitimli uzman doktorlar, hemşireler ve personel kadrosuyla hizmet vermektedir. Yatan hasta kliniklerimiz ağırlıklı olarak Yetişkin ve Pediatrik Kardiyoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi ve Göğüs Cerrahisi olmak üzere, 260 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir. Tüm odalarımız yüksek kalite standartlarına göre ve tek kişilik suit odalar olarak dizayn edilmiştir. Ayrıca İç Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları, Nöroloji, Nefroloji, Plastik Cerrahisi, Genel Cerrahi, Fizik Tedavi, Plastik Cerrahi ve Diş Polikliniği de yatan hasta ve ayaktan hasta klinikleri için konsültan olarak hizmet vermektedir. 

Hastanemizde bulunan yoğun bakım üniteleri; Koroner Yoğun Bakım, Pediatrik KVC Yoğun Bakım, KVC Yoğun Bakım üniteleridir. Hastalarımızın iyileşme sürecini hızlandırmak için; yetenekli hekimler, cerrahlar ve personel kadrosu birlikte çalışarak ileri düzeyde bakım ve hasta odaklı tedavileri son teknoloji ve yenilikçi yöntemler ile bu ünitelerimizde uygulamaktadır.
Her türlü yetişkin ve pediatrik kalp ameliyatları, periferik damar cerrahi girişimleri çok yüksek başarı oranları ile 11 adet tam donanımlı ameliyathane odalarımızda yapılmaktadır. İleri elektrofizyolojik ve girişimsel teknikleri ile ölümcül aritmilerin tanı ve tedavisi, açık kalp, robotik, damar cerrahisi ve varis cerrahi tedavisi yaygın olarak hastanemizde yapılmaktadır.
Hastanemiz, temel ve klinik araştırma çabalarını destekleyerek uluslararası çok merkezli klinik deneylere katılmaktadır. 

01.06.2017 tarih ve 23642684.010.99-1108 sayılı Makam Olur’u yürürlüğe konulan Kamu Sağlık Hizmetleri Fiyat Tarifesi 10.01.2018 tarih ve23642684.010.99- E.99-47 sayılı Makam Olur’u ile güncellenmiştir.

 Söz konusu tarifenin Usul ve Esaslarının “Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı Kapsamında Sunulacak Sağlık Hizmetleri Hakkında Yönerge kapsamındaki kişilere sunulan sağlık hizmetlerinin ücretlendirilmesi” başlıklı yazının 5’inci maddesine göre; “Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı Kapsamında” başvuru yapan hastalarımıza ekteki linkte bulunan, Kamu Sağlık Hizmetleri Fiyat Tarifesi Ek-2A listesinde yer alan fiyatların 1,5 (bir buçuk) katı oranında fiyat uygulaması gerçekleştirilecektir.

KAMU SAĞLIK HİZMETLERİ FİYAT TARİFESİ GÜNCELLENMİŞTİR......


KARDİYOLOJİ KLİNİĞİ
Dok_abdurrahmaneksik.jpg 

Prof. Dr. Abdurrahman EKSİK

 Dok_mehmetertur2k.jpg

 Doç. Dr. Mehmet ERTÜRK

 Dok_ahmetarifyalcin.jpg

 Doç. Dr. Ahmet YALÇIN

 Dok_fatihuzun.jpg

 Doç. Dr. Fatih UZUN 

 Dok_omercelik.jpg

 Doç. Dr. Ömer ÇELİK

 Dok_hamdipusuroglu.jpg

 Doç. Dr. Hamdi PÜŞÜROĞLUKALP DAMAR CERRAHİSİ KLİNİĞİ

 

 Prof. Dr. Vedat ERENTUĞ

 Dok_burakonan.jpg

 Doç.Dr. Burak ONAN

 Dok_mehmetkaya.jpg

 Doç. Dr. MEHMET KAYA

 Dok_unalaydin.jpg

 Uzman Dr. Ünal AYDIN

 Dok_muhammedbayram.jpg

 Uzm. Dr. Muhammed BAYRAM

 ÇOCUK KARDİYOLOJİ KLİNİĞİ
Dok_alperguzeltas.jpg

 Doç Dr. Alper GÜZELTAŞ

 Dok_yakupergul.jpg

DOÇ. DR. YAKUP ERGÜL

 Dok_selmangokalp.jpg

 DOÇ. DR. SELMAN GÖKALP

 Dok_erkutozturk.jpg

 UZM. DR. ERKUT ÖZTÜRK/

ÇOCUK KALP DAMAR CERRAHİSİ KLİNİĞİ

 Dok_sertachaydin.jpg

 DOÇ. DR. SERTAÇ HAYDİN/

 Dok_ismihanselenonan.jpg

  DOÇ. DR. İSMİHAN SELEN ONAN

 Dok_okanyildiz.jpg

 OP. DR. OKAN YILDIZ

    

SaglikTurizmi2.jpg        SaglikTurizmi3.jpg


SloganTurkce.jpg

Uluslararası Hasta Birimi
Telefon Numarası: +90 212 692 20 00
 Dâhili: 4070
 Fax no: +90 212 548 00 68
 E-Posta : istanbuleah31.sagtur@saglik.gov.tr